У Верховній Раді пропонують зробити правоохоронну систему незалежною від законодавчої та виконавчої влади

  • 24.02.2021

Сергій Нагорняк став співавтором законопроекту №5133, який дозволить зробити правоохоронну систему незалежною від законодавчої та виконавчої влади. 

Відповідний проект закону було зареєстровано у Верховній Раді 22 лютого.

Зокрема, у документі запропоновано законодавче визнання НАБУ та ДБР як органів державної влади зі спеціальним статусом, що обумовлено специфікою їхніх завдань. Окрім того, зініційовано запровадження системи призначення та звільнення керівників по паритетному і конкурсному принципах.

За словами народного депутата України Сергія Нагорняка, сьогодні існує серйозна прогалина в законодавстві щодо призначення та звільнення Директора НАБУ. І її треба врешті вирішити.

«Ця ситуація була створена ще попереднім скликанням парламенту, який вписав у закон про Антикорупційне бюро деякі норми, котрі суперечать Конституції. У новому законопроекті я запропонував чітку і прозору систему призначення із дотриманням принципу стримувань і противаг. У разі ухвалення документу, Президент призначатиме та звільнятиме Директора Бюро, отримуючи на це згоду парламенту. Це дозволить запобігти призначенню, або звільненню особи з посади Директора без належних підстав», – сказав Сергій Нагорняк.

Значимо, що під час розробки цього законопроекту було враховано пропозиції експертного середовища та міжнародних партнерів України.

Нагадаємо, у лютому 2020 року, Сергій Нагорняк подавав окремий проект закону про звільнення Артема Ситника з посади голови НАБУ, проте тоді цей документ не отримав достатньої кількості голосів у залі парламенту.

Будьте першим, хто написав коментар!