Сергій Нагорняк пропонує скасувати бюрократичні перепони, котрі заважають збудувати два енергоблоки Хмельницької АЕС

  • 26.02.2021

Народний депутат Сергій Нагорняк 24 лютого зареєстрував законопроект №5146, який пришвидшить рішення про будівництво ядерних об’єктів загальнодержавного значення та дозволить приступити до проектування нових енергоблоків.

Донині перепоною були проблеми з затвердженням результатів транскордонних консультацій із нашими країнами-сусідами, які є членами Конвенції про оцінку впливу на навколишнє середовище. Попри те, що більшість з них вчасно погодили будівництво нових енергоблоків, на останньому засіданні координаційної ради, Угорщина заявила про не завершення консультацій з ними. Однак, саме угорська сторона напередодні проігнорувала встановлені терміни участі та розгляду.

«Україні сьогодні вкрай необхідно розвивати власну ядерну енергетику! В умовах енергетичної кризи у нас просто немає часу на зволікання і міждержавні листування. Тому я запропонував не додавати звіт про інформування суміжних держав щодо можливого впливу в транскордонному контексті, а одразу додавати повідомлення про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля. Це дозволить зрушити процес проектування з мертвої точки при цьому ми не порушуватимемо міжнародне законодавство», – наголосив Сергій Нагорняк.

Будьте першим, хто написав коментар!