Завдяки законопроекту, співавтором якого є Сергій Нагорняк, держбюджет додатково отримає понад 10 млрд гривень

  • 05.11.2020
голосував проти законопроекту за продаж землі Сергій Нагорняк

Верховна Рада України підтримала у першому читанні законопроект 4119, котрий не тільки врегульовує багаторічні боргові суперечності між “Нафтогазом” і “Укрнафтою”, але й дозволяє додатково спрямувати в бюджет понад 10 млрд гривень.

Конфлікт між “Укрнафтою” і “Нафтогазом” тривав з 2005 року. З того моменту видобувна компанія “Укрнафта” відмовлялася оформляти продаж газу, вважаючи ціну заниженою. Цей газ спрямовувався на потреби населення: таким чином в 2006-2010 рр було не оформлено 10 млрд кубів блакитного палива, і як наслідок “Укрнафта” накопичили величезні борги.

Ускладнювали ситуацію й грабіжницькідії попереднього керівництва держави спільно з недолугими управлінськими рішеннями менеджменту підприємства. Відтак, за старого законодавства ситуація була безнадійною.

Новим законопроектом визначено черговість дій для розв’язання цього надскладного питання. Спочатку “Нафтогаз” отримує компенсацію за постачання газу на умовах ПСО та визнає її як дохід. Далі “Нафтогаз” сплачує борги “Укрнафті” за газ, поставлений у 2006 році  та авансовий платіж за газ майбутнього видобутку. З цих коштів “Укрнафта” погасить податковий борг та сплатить штрафи, а залишок буде витрачений на соціальні цілі.

“Цей законопроект є вкрай важливим. Завдяки ухваленню цього рішення і визначення системи взаєморозрахунків двох компаній, додатково 8,9 млрд гривень будуть спрямовані в Фонд боротьби із коронавірусом. А це ліки та обладнання для лікарень, додаткові ремонти медичних закладів й своєчасні доплати медикам, які лікують хворих на коронавірусну інфекцію”, – зазначив Сергій Нагорняк. 

Ще 1,4 мільярда гривень будуть спрямовані на погашення заборгованості по заробітній платі для шахтарів, які працюють на державних шахтах.

“Я радий, що нарешті шахтарі отримають кошти зароблені своєю надважкою працею. Обіцяю й надалі працювати над законодавчими ініціативами, котрі не в далекому майбутньому, а вже сьогодні принесуть користь державі”, – підкреслив Сергій Нагорняк.

Будьте першим, хто написав коментар!