Відреформована «Укрпошта» має стати партнером для друкованих ЗМІ, а не знищувати їх, – Сергій Нагорняк

  • 01.03.2021

Народний депутат України Сергій Нагорняк звернувся до Прем’єр-міністра з запитом щодо загрози існуванню районних газет через неналежну  роботу ПАТ «Укрпошта».

Приводом для депутатського запиту став колективний лист головних редакторів друкованих  ЗМІ Черкаської області, в якому наголошується на різкому зниженні якості послуг поштового зв’язку, скороченні кількості відділень та листонош у сільській місцевості та невиконання «Укрпоштою» своїх прямих функцій.

За словами головного редактора газети «Шевченків край» Євгена Шраменка, сьогодні газетярі не можуть доставити медійний продукт  його кінцевому споживачеві, внаслідок чого видання перебуває на межі виживання.

«Ми стали заручниками «Укрпошти», котра замість працювати за суспільним призначенням й доставляти кореспонденцію, перебирає на себе функції банківських установ і торговельних мереж. Особливо проблема загострилася після введення в дію розрекламованих пересувних поштових відділень. Газети не доставляються вчасно, подекуди й взагалі не доходять до читачів, котрі відмовляються витрачатися на передплату через неякісне надання послуг поштовиками. Як наслідок ми маємо скорочення тиражів і, відповідно, фінансових надходжень. І якщо раніше ми, хоч і з малими заробітними платами, працюючи на голому ентузіазмі, могли виходити за фінансовим результатом господарської діяльності, що називається «на нулі», то тепер працюємо на збиток», – зазначив Євген Шраменко.

Враховуючи, що у віддалених селах пошта є чи не єдиним зв’язком із зовнішнім світом, Уряд з огляду на соціальну значущість питання, має сприяти ефективному врегулюванню ситуації. Зокрема, запобігти подальшому скороченню відділень поштового зв’язку та їхніх працівників, забезпечити прозору та передбачувану для клієнтів і партнерів цінову політику ПАТ «Укрпошта».

За словами Сергія Нагорняка, неприпустимим є те, що жителі населених пунктів із населенням до 500 осіб мають одержувати пошту лише один раз на тиждень. І таких нонсенсів у діяльності поштарів – десятки.

 «Очевидно, що за такої низької якості поштових послуг в сільській місцевості громадяни відмовляються від передплати, а газети втрачають кошти та опиняються на межі існування. До цього ж листоноші часто доставляють пошту не до помешкань людей, а в якусь одну точку в селі, а люди вже змушені самотужки забирати свою кореспонденцію. Враховуючи, що у віддалених населених пунктах пошта є чи не єдиним зв’язком із зовнішнім світом, Уряд має невідкладнозахистити користувачів поштових послуг у сільській місцевості, зупинити скорочення відділень та листонош ПАТ «Укрпошта» та припинити необґрунтованим підвищенням тарифів на оплату послуг поштового зв’язку», – наголосив Сергій Нагорняк.

Будьте першим, хто написав коментар!