Бажання Фонду держмайна продати акції прибуткового підприємства «Черкасиобленерго» є абсурдним (відео)

  • 04.03.2021

Про це заявив народний депутат Сергій Нагорняк 23 лютого під час «круглого столу» на тему «Державні енергоактиви: прозора приватизація чи замовна продаж за копійки?»

«Керівники Фонду держмайна воюють проти прибутковості державних активів, а не сприяють їхньому ефективному розвитку. Ми в профільному комітеті парламенту проаналізували діяльність Фонду і зробили висновки, що дії Фонду незрозумілі, непрозорі і не сприяють ефективному розвитку державних енергетичних підприємств. Мова йде про чіткі тенденції щодо державних обленерго в Харкові, Хмельницькому, Миколаєві та Черкасах», – заявив Сергій Нагорняк.

За його даними, Фонд безпідставно почав змінювати керівників обленерго з метою порушити стабільну роботу обленерго напередодні запланованої приватизації.

«Я більш ніж упевнений, що вже визначені покупці на кожне обленерго, які «під килимом» співпрацюють з Фондом. Вони очікують, що нові керівники обленерго, яких Фонд уже призначив або намагається призначити, доведуть підприємства «до ручки», знецінять їх активи, а потім практично за борги будуть продавати заздалегідь визначеним покупцям. Фактично Фонд веде неприховану війну з прибутковими енергоактивами, а не сприяє їх ефективному розвитку», – сказав нардеп і повідомив, що вже найближчим часом планує запросити керівника ФДМУ на засідання комітету для звіту.

Нагадаємо, схема приватизації більшості обленерго відпрацьована в Україні. Розпочатий у 1990-х роках процес роздержавлення об’єктів електроенергетики здійснено на користь кількох бізнес-угруповань в три етапи протягом 1997-2013 років. Отриманий досвід Фонд застосовує й тепер.

Будьте першим, хто написав коментар!