У Верховній Раді запропонували механізм врегулювання боргів за поставлений природній газ

  • 04.06.2021

4 червня у парламенті було зареєстровано проект закону №3508-д, який дозволить подолати кризові явища та забезпечити фінансову стабільність на ринку блакитного палива. Документ визначає процедуру врегулювання заборгованості за газ і його транспортування.

За словами одного зі співавторів законопроекту, народного депутата України Сергія Нагорняка, це відбуватиметься шляхом проведення взаєморозрахунків із залученням коштів держбюджету, реструктуризації залишку заборгованості і списання пені за умови погашення тіла боргу.

«Без реалізації відповідного акту неможливе подальше реформування ринку природного газу, перехід до прозорих конкурентних відносин та припинення державного втручання в його функціонування через покладення на суб’єктів ринку спеціальних обов’язків. Крім того, ухвалення документа дозволить частково подолати  кризові явища у вітчизняній енергетиці, визначить чіткі механізми урегулювання боргів та допоможе утримати в належному стані вітчизняну ГТС. Сподіваюсь, що колеги підтримають такий важливий для країни законопроект», – зазначив нардеп.

Необхідність ухвалення цього законопроекту викликана фінансово-економічним станом підприємств. Так, станом на 26 квітня 2021 року заборгованість теплопостачальників перед НАК «Нафтогаз України» становить 56,7 млрд грн.

«Ми маємо без перешкод увійти в опалювальний сезон. І цей закон дозволить розв’язати багаторічні проблеми на енергетичному ринку та забезпечить оселі громадян безперебійним теплом взимку», – сказав Сергій Нагорняк.

Будьте першим, хто написав коментар!