У Верховній Раді планують збільшити розмір субсидії, – зареєстровано відповідну постанову

  • 27.01.2021

27 січня народні депутати зареєстрували проект постанови № 4560, яка має зобов’язати Кабінет Міністрів вжити невідкладних заходів у сфері енергетики та житлово-комунальних послуг.

За словами одного зі співавторів проекту постанови, народного депутата України Сергія Нагорняка, ухвалення цього документу дозволить країні уникнути енергетичного колапсу, а громадянам – значно зменшити суми в платіжках.

«Про ситуацію із тарифами країна говорить вже цілий місяць, проте рішень, які Уряд вже ухвалив, недостатньо, аби захистити права та інтереси українців. Недостатньо їх і для стабілізації ситуації на енергетичному ринку та досягнення економічного балансу між інтересами громадян та держави. Ми з колегами пропонуємо невідкладно зобов’язати  Кабмін збільшити видатки на виплату пільг і субсидій, а також запропонувати зміни до законодавства, аби завершити опалювальний сезон на основі системи субсидій, що діяла до 1 січня 2021 року. Це рішення знизить градус напруги в суспільстві та дозволить громадянам сплачувати менше за комунальні послуги», – наголосив Сергій Нагорняк.

Окрім збільшення видатків на виплату субсидій, постановою запропоновано перелік дій, котрі дозволять в майбутньому убезпечити громадян від різкого підвищення тарифів.

Зокрема:

– запровадити державне регулювання цін – встановити граничні рівні надбавок до тарифів на житлово-комунальні послуги;

– встановити окремий тариф на електричну енергію для населення (до 100 кВт·год на місяць) та будинків, обладнаних опалювальними електроустановками (до 3000 кВт/год на місяць);

– розробити механізм підтримки споживачів житлово-комунальних послуг, визначити можливості компенсації витрат на оплату послуг з постачання природного газу та теплової енергії у січні 2021 року та переглянути розмір адресної допомоги для незахищених верств населення.

Будьте першим, хто написав коментар!