Сергій НАГОРНЯК: Олігархат не має брати в заручники всю країну

  • 19.01.2021

Народний  депутат Сергій Нагорняк став гостем ефіру на каналі «Апостроф TV», у ході якого висловив свою позицію щодо зростання тарифів, стану українських газових родовищ та протистояння влади і олігархів у питанні ціни на транспортування газу.

Про причини зростання тарифів:

– У нас майже рік Міненерго було без повноцінного міністра, а тільки з виконуючим обов’язки. Я сподіваюсь, що наприкінці кінці січня міністерство отримає нового керівника, який нестиме відповідальність за галузь. Сьогодні ми бачимо, як стрімко зросла ціна на газ. Ті платіжки, котрі люди отримали за грудень шокують, часто громадянам не вистачає заробітної плати на сплату комунальних послуг. Мені незрозуміло, чому в червні ціна на газ була близько 3-х гривень за куб. м, а в січні стала вже 10 гривень. Я з колегами терміново ініціював засідання Антикризового енергетичного штабу, щоб оперативно розв’язати питання тарифів.

Про протистояння влади та олігархів:

– Держава зараз заходить в протистояння з олігархатом. Сьогодні, користуючись своїм монопольним положенням облгази фактично взяли в заручники все населення. Громадяни не можуть вибрати постачальника газу, хоча саме блакитне паливо вони можуть купити в будь-кого. З вересня в Україні почав діяти ринок газу і кожен споживач може вибрати компанію, в якої він куплятиме паливо. Проте, ми зараз маємо повернутися в ручне регулювання в питанні тарифів на газ та транспортування, аби громадяни отримували послуги за прийнятну плату.

Щодо поточного стану вітчизняних газових родовищ:

– Я часто чую думку, що в Україні достатньо власного газу для всіх внутрішніх потреб. Але це не зовсім правда. Більшість родовищ є виснаженими, а тому треба проводити розвідку нових. Сьогодні цим активно займаються НАК «Нафтогаз» та «Укргазвидобування», проте цей процес не швидкий. Сподіваюся, за рік-два їм вдасться наростити потужності, аби забезпечувати населення вітчизняним блакитним паливом.

Будьте першим, хто написав коментар!