Сторіччя ЧНУ планують включити до переліку цьогорічних пам’ятних дат

  • 07.05.2021

Проект постанови з відповідною пропозицією 7 травня зареєстрував у Верховній Раді народний депутат України Сергій Нагорняк.

Зокрема, у документі запропоновано внести зміни до розпорядження № 1092-IX «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2021 році», яке встановлює орієнтири для святкування ювілеїв на загальнодержавному рівні.

За словами Сергія Нагорняка, ювілей Черкаського національного університету є надзвичайно важливою подією для всієї області.

«Сто років — це ціла епоха, наповнена історичними подіями. І заклад вищої освіти завжди у вирі цих подій. Водночас історія Черкаського національного університету — це історія кожного студента, викладача, усіх, хто тут працював та навчався. Тому сьогодні необхідно на державному рівні вшанувати педагогічний колектив та видатних людей, які навчалися і працювали в університеті», — наголосив нардеп.

Довідково:

Черкаському національному університету імені Богдана Хмельницького у 2021 році виповнюється 100 років. За цей час навчальний заклад пройшов шлях становлення і розвитку від започаткованого у 1921 році інституту народної освіти до класичного університету, відзначеного почесним статусом національного. Заняття в інституті розпочалися 6 лютого 1921 року. Тоді у його складі діяв один факультет — соціального виховання, який, своєю чергою, мав три відділення — історико-філологічне, природниче і фізико-математичне

У 1933 році інститут соціального виховання реорганізується, тепер вже у Черкаський державний педагогічний інститут, у статусі якого він пройшов тривалий у часі шлях, аж до середини 2000-х років.

Будьте першим, хто написав коментар!