Через проблеми у звенигородського комунального підприємства народний депутат Сергій Нагорняк звернувся до Прем’єр-міністра

  • 07.05.2021

7 травня народний депутат направив звернення до Уряду через дії НАК «Нафтогаз Україна», які призводять до цінової дестабілізації на ринку блакитного палива.

Так, користуючись своїм монопольним становищем, компанія визначає умови для виробників теплової енергії, причому цінова політика «Нафтогазу» може змінюватися декілька разів протягом опалювального сезону. Проте, підприємства, які опалюють міста, не можуть так часто змінювати тарифи за свої надані послуги, що призводить до їхнього банкрутства та ставить під загрозу отримання послуг мешканцями.

Одним із прикладів цієї абсурдної ситуації може слугувати КП «Звенигородське підприємство теплових мереж», діяльність якого сьогодні повністю заблокована через тарифні коливання.

«Основною причиною цієї ситуації є недосконалість ринку природного газу в Україні. HAK «Нафтогаз України» диктує умови постачання, розрахунків та ціну блакитного палива. Через неврегульовану політику держави в цій сфері, у енергогенерувального підприємства виникає різниця між вартістю тарифів на послуги та отриманим природним газом. Вона мала б відшкодовуватись підприємству з державного бюджету, проте нині це відбувається з великою затримкою, що призвело до дефіциту обігових коштів», –  зазначив Сергій Нагорняк.

Затримка з відшкодуванням тарифів може досягати декількох років. Наприклад, різниця, яка виникла у 2015 році, була відшкодована підприємству лише 16 листопада 2017 року.

«Я вважаю, що подібні правові колізії не мають ставити під загрозу постачання тепла в оселі черкащан, тому робитиму все можливе для відновлення діяльності підприємства та ініціюватиму зміни в законодавстві, аби уникнути подібних кризових ситуацій у майбутньому», – підкреслив нардеп.

Будьте першим, хто написав коментар!