Сергій Нагорняк зареєстрував законопроект, котрий сприятиме розвитку енергосервісу

  • 13.11.2020

Питання енергосервісу є надзвичайно актуальним для нашої держави, адже ця послуга спрямована на зменшення споживання або витрат електричної енергії та вартості енергоносіїв. 

«11 листопада я спільно з головою профільного комітету Андрієм Герусом подав до Верховної Ради проект закону, що є альтернативним тому, котрий зареєстрував Кабінет Міністрів. Я вважаю, що урядовий законопроект створений не для розв’язання нагальних проблем галузі, а винятково для виправлення кількох формальних неточностей», – зазначив Сергій Володимирович. 

Попередній Закон, що врегульовує питання у сфері енергосервісу був ухвалений у 2015 році. Відповідно до нього, держава і місцеве самоврядування повинні були отримати можливість робити державні та комунальні будівлі енергоефективними. Проте через незрозуміле та складне законодавче регулювання, з кінця 2017 року по серпень 2020 року було оголошено понад 1200 тендерів, з яких лише 40% успішно завершено. Було укладено 546 енергосервісних договорів на суму понад 1,25 млрд гривень, що катастрофічно мало в масштабах нашої держави.

«Зараз потрібно невідкладно змінювати законодавство для розвитку енергосервісу. Однак Уряд вносить законопроект із «канцелярськими правками», в якому пропонує лише виправити посилання на пункти і статті інших законів. В ньому відсутні актуальні думки та інструменти для розв’язання проблем галузі вже сьогодні», –підкреслив народний обранець.

Альтернативний законопроект, поданий Сергієм Нагорняком та Андрієм Герусом усуває як невідповідності в посиланнях на інші закони, так і глобальні недоліки та перешкоди для закупівлі послуг енергосервісу бюджетними організаціями. До прикладу, скасовується вимога про обов’язкове затвердження істотних умов договору енергосервісу, через що виникали корупційні ризики, адже чиновники могли роками блокувати візування документів.  

«Переконаний, що завдяки комплексному підходу до розробки цього законопроекту будівлі адміністрацій, місцевих рад, шкіл та садочків якнайшвидше стануть енергоефективними», -–наголосив Сергій Нагорняк.

Довідково: Енергосервіс – це комплекс технічних та організаційних енергозберігаючих (енергоефективних) та інших заходів, спрямованих на скорочення замовником енергосервісу споживання та/або витрат на оплату паливно-енергетичних ресурсів та/або житлово-комунальних послуг у порівнянні зі споживанням (витратами) за відсутності таких заходів.

Суть концепції енергосервісу полягає в тому, що енергоефективні заходи в будівлях бюджетних установ (шкіл, дитячих садочків, лікарень, університетів тощо) впроваджуються приватними інвесторами – енергосервісними компаніями (ЕСКО), а оплата здійснюється винятково шляхом економії (скорочення витрат на споживання комунальних послуг та енергоносіїв), досягнутої в результаті здійснення енергоефективних заходів.

Будьте першим, хто написав коментар!