Сергій Нагорняк став співавтором законопроекту, який має зобов’язати додавати в бензин біопаливо

  • 22.11.2020

Нині частка біопалива в бензині нульова, але, в разі ухвалення цього законопроекту, з 2022 року вона становитиме 5%. Саме на стільки відсотків і  наша країна стане енергонезалежнішою, адже більшість нафтопродуктів наразі є імпортними.

За словами народного депутата, члена комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Сергія Нагорняка, законопроекти 3356-д і 3356-д/п – є як ніколи своєчасними та актуальними.

«Сам біоетанол виготовляється у процесі перероблення рослинної сировини, якої в Україні достатньо. Це дасть змогу завантажити наші спиртові заводи, збільшити кількість робочих місць, а також підвищити виробничий потенціал суміжних сфер. Також ми зможемо поліпшити екологічну ситуацію в країні, адже зменшаться обсяги викидів в атмосферу шкідливих речовин, що утворюються при згорянні палива», – наголосив нардеп.

Окрім того, в законопроекті прописані алгоритми контролю за наявністю достатньої частки біоетанолу в бензині. Регулювання відбуватиметься в місцях роздрібної та гуртової торгівлі пальним, а також безпосередньо на виробництві. За недостатній відсоток біопалива, або несвоєчасне неподання інформації щодо вмісту біокомпонентів передбачається відповідальність. Порядок проведення обліку  затверджує Міненерго, контроль за дотриманням частки покладено на Фонд Держенергоефективності.

«Нам потрібно створити ефективне законодавче підґрунтя, котре, я впевнений, допоможе вивести в нашій державі на якісно новий рівень процеси у сфері використання біокомпонентів, а також створить передумови для залучення іноземних та вітчизняних інвестицій», – підкреслив Сергій Нагорняк.

Будьте першим, хто написав коментар!