Зареєстровано законопроект, що стабілізує роботу «Енергоатому»

  • 29.11.2020

Фінансова ситуація, що сьогодні склалася в державній компанії «Енергоатом», ставить під сумнів стабільність роботи вітчизняної енергосистеми та безпечну експлуатацію українських АЕС. Тож 27 листопада у Верховній Раді було зареєстровано законопроект № 4438, що допоможе стабілізувати роботу державної компанії.

 За словами одного зі співавторів цього проекту закону народного депутата Сергія Нагорняка, до нинішньої кризи в атомній галузі причетні декілька чинників.

«До факторів, які призвели до дефіциту обігових коштів підприємства, належать балансові обмеження, що затвердило Міненерго, зменшення ціни продажу для виконання ПСО та зростання заборгованості за відпущену електричну енергію з боку ДП «Енергоринок» та ДП «Гарантований покупець». Через злочинницькі дії з боку Уряду «Енергоатом» недоотримав близько 40 млрд гривень, внаслідок чого зменшилася кількість обігових коштів і підприємство вимушене брати кредити на виплату заробітної плати працівникам і проведення ремонтних робіт», – наголосив нардеп.

Новим законопроектом пропонується внести доповнення до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік», щоб надати державні гарантії за запозиченнями «Енергоатому», що залучаються на поповнення обігових коштів.

«Ухвалення цього документу мінімізує ймовірні кризові явища в діяльності «Енергоатому»  та дозволить оперативно реагувати на негативні чинники, які завдають шкоду сталій та надійній роботі атомної генерації», – підкреслив Сергій Нагорняк.

Будьте першим, хто написав коментар!