Працівники з немедичною вищою освітою отримали додаткові пільги

  • 15.01.2021

Парламентарі ухвалили законопроект №4464, який відновлює справедливість щодо фахівців, які залучені до надання медичних послуг, однак мають вищу немедичну освіту.

За словами одного зі співавторів законопроекту, народного депутата України Сергія Нагорняка ухвалення цього документу першочергово вплине на спеціалістів, котрі працюють в клінічних лабораторіях.

«До цього часу біологи, біохіміки, бактеріологи та інші фахівці, які щоденно проводять діагностику COVID-19, не отримували доплати до заробітної плати та пільги, хоча фактично вже рік вони перебували на передовій боротьби із всесвітньою пандемією. Тепер вони отримуватимуть такі самі надбавки та пільги як і їх колеги із вищою медичною освітою», – зазначив Сергій Нагорняк.

Віднині ці категорії професіоналів будуть в обов’язковому порядку застраховані від певного переліку хвороб, можуть розраховувати на допомогу з боку держави у разі втрати працездатності, матимуть можливість раніше вийти на пенсію, отримуватимуть кілька днів додаткової щорічної відпустки та оздоровчі надбавки.

«Ухвалення цього законопроекту дозволить зменшити відтік кваліфікованих кадрів в період пандемії та встановити соціальну рівність між працівниками медичної галузі, що призведе до підвищення якості надання медичної допомоги громадянам», – підкреслив Сергій Нагорняк.

Будьте першим, хто написав коментар!