Після п’ятирічної перерви відновлюється співпраця України та Республіки Казахстан

  • 18.06.2021

18 червня відбулося  засідання спільної Міждержавної українсько-казахстанської Комісії з економічного співробітництва.

У її роботі взяли участь керівник групи з міжпарламентських зв’язків з Республікою Казахстан, народний депутат України Сергій Нагорняк,  Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Олексій Любченко і Міністр торгівлі та інтеграції Республіки Казахстан Бахит Султанов.

«Як я й обіцяв, нам вдається налагоджувати контакт із однією з найбільших країн та економік Азії. У ході зустрічі ми обговорили ідеї відкриття центрів ділового співробітництва у Києві та Нур-Султані, створення в Україні індустріальних парків із казахськими інвестиціями. Окрім того, запланували розвивати медичний туризм на західній Україні та домовилися поглибити підтримку нашої діаспори. Загалом перемовини підтвердили наявність у нас безлічі спільних точок дотику, над розвитком яких ми віднині працюватимемо», – наголосив Сергій Нагорняк.

Не оминули учасники засідання у розмові й культурні аспекти. Зокрема, постать пророка українського народу Тараса Григоровича Шевченка. Як і в Україні, у Казахстані його також шанують та вивчають творчий спадок.

«Без перебільшення, Кобзар назавжди залишився в пам’яті казахського народу. Як люблять казати самі казахи, Казахстан – друга країна в світі за кількістю пам’ятників Тарасу Шевченку.   І оскільки я представляю у парламенті Черкащину, де народився і виріс поет, запросив делегацію із Республіки Казахстан наступного тижня  відвідати шевченківські місця на моєму рідному 199-му окрузі», – підкреслив нардеп.

Будьте першим, хто написав коментар!