Черкащину відвідала делегація із Казахстану

  • 22.06.2021

22 червня, у День скорботи та вшанування пам’яті жертв війни, до села Ризине, що на Звенигородщині, завітали Посол Республіки Казахстан в Україні Дархан Калетаєв, другий секретар Посольства, військовий аташе та консул.

Гості поклали квіти до пам’ятника Героя Радянського Союзу Серікбая Муткенова, який поліг в 1944 році у запеклих боях за це невеличке село, а також вшанували пам’ять усіх загиблих у німецько-радянській війні.

За словами ініціатора зустрічі, керівника групи з міжпарламентських зв’язків з Республікою Казахстан, народного депутата України Сергія Нагорняка, нині відбувається процес відновлення україно-казахських зв’язків, і цей візит поважних гостей дозволить вивести стосунки між державами на вищий рівень.

«Я дуже радію цій події. Останні п’ять років між нашими країнами була практично відсутня комунікація на офіційному рівні, утім, за останній місяць нам вдалося провести засідання комісії з економічного співробітництва, спільну зустріч урядовців обох країн, а нині високоповажна делегація завітала на Черкащину. Гості побачили на власні очі місця, де народився і виріс Тарас Шевченко, який залишив також помітний слід в історії Казахстану, а вивчення його творчого доробку та життєвого шляху включено до підручників казахських школярів», – наголосив Сергій Нагорняк та підкреслив, що співпраця між Україною та Казахстаном надалі тільки поглиблюватиметься й незабаром відбудеться ще низка спільних економічних та культурних заходів.

У ході зустрічі гостям презентували інвестиційні можливості краю та познайомили з експозицією місцевого краєзнавчого музею.

За словами Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Казахстан в Україні Дархана Калетаєва, Черкащина вразила його ставленням до пам’яті загиблих воїнів, значною історичною спадщиною, а також гостинністю місцевих жителів.

«Я упевнений, що сьогодні ми спостерігаємо тільки початок нашої співпраці. Найближчим часом ми плануємо організувати виставку картин, які написав Тарас Шевченко у Казахстані і які нині там зберігаються», – зазначив Дархан Калетаєв.

Будьте першим, хто написав коментар!