Український біогаз можна буде продавати в Європу

  • 05.05.2021

Сьогодні, 5 травня, у Верховній раді був зареєстрований законопроект №5464, який дозволить розвивати виробництво вітчизняного біометану.

У документі запропоновано виокремити біометан як товар для транспортування газовими магістралями, створити реєстр виробництва цього палива, порядок його ведення і гарантії приймання в магістральні мережі.

За словами одного зі співавторів законопроекту, народного депутата Сергія Нагорняка, сьогодні в Україні є значний потенціал для широкого впровадження проектів біометану, який, проте, неможливо розкрити через недосконале законодавство.

«Вітчизняний очищений біогаз технічно вже сьогодні можливо подавати до газотранспортної, або газорозподільної системи. Однак, в України відсутній механізм верифікації біометану для забезпечення його подальшої подачі у газотранспортну систему та відсутнє визначення самого поняття «біометан». Це значно обмежує потенційних виробників біопалива, адже через правові колізії не можливо сертифікувати продукт для продажу його закордон. Хоча в Європі та й на внутрішньому ринку існує шалений попит на екологічно чисте паливо», – зазначив Сергій Нагорняк.

Окрім того, внаслідок зовнішньополітичних чинників нині українська газотранспортна система використовується не на повну потужність. І саме виробництво та транспортування біометану й інших відновлюваних газів з України до Західної Європи могла б розв’язати питання наповненості ГТС, стимулювати внутрішнє виробництво, а також створити нові робочі місця та збільшити надходження до бюджету.

 «Наразі спостерігається тенденція до зниження транзиту природного газу до Європи через Україну, тому нашим першочерговим завданням є забезпечення максимально можливого завантаження ГТС природним газом власного виробництва та біоетанолом. Ухвалення цього документу дозволить привести законодавство до міжнародних вимог, розширити можливості виробників щодо реалізації та експорту свого продукту, а також підвищити економічну привабливість проектів для потенційних інвесторів», – резюмував нардеп.

Будьте першим, хто написав коментар!