Вітчизняне енергетичне законодавство відповідатиме європейським стандартам

  • 01.04.2021

У Верховній Раді зареєстрували відповідний законопроект 01 квітня.

Законопроектом № 5322, зокрема, передбачено встановлення нових норм доброчесності та прозорості функціонування гуртового енергетичного ринку. Окрім того, запропоновано поліпшення регуляторної політики, процесу захисту прав споживачів, встановлення на законодавчому рівні правил, що забезпечать відкритість та цілісність  ринків електричної енергії і природного газу.

За словами співавтора законопроекту, народного депутата України Сергія Нагорняка, ухвалення документа дозволить запобігти зловживанням з боку учасників торгів та встановить додаткову відповідальність за маніпулювання на енергетичних ринках, а також за торгівлю на основі інсайдерської інформації.

«Енергетичні ринки все більше взаємопов’язані на європейському просторі, тому вимоги та правила, що встановлюються країнами, повинні бути гармонізованими, а підходи до виявлення та подолання зловживань на гуртових енергетичних ринках, повинні бути узгодженими. Тільки таким чином можна створити  повноцінний активний та взаємопов’язаний з європейським внутрішній енергетичний ринок. Цей законопроект дасть можливість вітчизняним компаніям вільно працювати у Європі, а громадянам отримувати послуги європейського рівня», – наголосив Сергій Нагорняк.

Також в проекті закону запропоновано надання додаткових повноважень державним органам (насамперед НКРЕКП) для проведення перевірок учасників гуртового газового ринку.

«Я впевнений, що прозоре законодавство  разом з відкритим процесом торгів дозволить створити здорову конкуренцію на енергетичному ринку, що призведе до зменшення вартості тарифів взимку»,  – зазначив нардеп.

Будьте першим, хто написав коментар!