В Україні збудують дванадцять нових атомних енергоблоків

  • 25.11.2021

22 листопада народний депутат України Сергій Нагорняк взяв участь у Міжнародній конференції «Атомні можливості для розвитку країни», яку організовав НАЕК «Енергоатом» до 25-річчя компанії.

Народний обранець був спікером з питань перспектив вітчизняної атомки, тенденцій розвитку цієї сфери та впровадження новітніх технологій.

За словами Сергія Нагорняка, цього року галузь ядерної енергетики в Україні розпочинає свою нову успішну сторінку.

«Я вітаю атомників із 25-річним ювілеєм! Сьогодні важко переоцінити вашу роботу. Коли світові ціни на енергоносії зростають, а наші північні сусіди готові дедалі сильніше стискати газовий та вугільний зашморг на шиї нашої держави, саме ваша високоякісна праця захищає Україну від енерговикликів. Як співголова міжфракційного депутатського об’єднання «За розвиток атомної енергетики», і надалі буду відстоювати інтереси української атомки. Вірю, що ядерна енергія стане локомотивом вітчизняної економіки!» – сказав у вітальному слові Сергій Нагорняк.

Також у цей день відбулося історичне підписання угоди про початок будівництва двох нових блоків на ХАЕС між НАЕК «Енергоатом» та Westinghouse.

Ця співпраця стане драйвером для усієї економіки держави. До прикладу, будівництво лише одного блоку має такий ефект у цифрах:

– Мультиплікативний ефект на етапі будівництва – 12 млрд доларів

– Збільшення ВВП країни за період експлуатації – 25 млрд доларів

– Чистий дохід за час експлуатації – 8 млрд доларів

– Податків – 2,5 млрд доларів

– Нових робочих місць на етапі будівництва – 8000

– Робочих місць на етапі життєвого циклу – 50000

«Програма реформування галузі дуже амбітна і перспективна. У 2020-му ми розпочали програму модернізації, згідно з якою за чотири роки будуть реконструйовані всі 15 атомних блоків. А до 2040-го року в Україні планують побудувати ще 12 нових енергоблоків! Так, це глобальні плани та великі інвестиції, але я вірю, що нам їх вдасться реалізувати!» – зазначив Сергій Нагорняк.

Будьте першим, хто написав коментар!