Сергій Нагорняк: «Ми заблокували невигідні для держави контракти та зекономили для бюджету 220 мільйонів гривень»

  • 25.11.2021

Народний депутат України Сергія Нагорняк разом із колегами по парламенту заблокували проведення аукціонів, які були не вигідними для ДП «Гарантований покупець» та країни. Таким чином вдалося зекономити близько 220 мільйонів гривень для державного бюджету.

За словами народного обранця, попередній керівник «Гарпоку» діяв у інтересах компанії-монополіста ДТЕК і продавав електроенергію за зниженою ціною.

«У контрактах можна було зменшувати обсяги й перепродавати їх дорожче, але попередній голова Петриковець цю опцію не використовував. Він збував енергію по 1689,8 грн за МВт-год (і стверджував, що це хороша ціна), хоча останній аукціон показав, що вона могла бути вдвоє вища, адже цінник склав 3 422 гривні», – сказав Сергій Нагорняк.

Нагадаємо, що попередній керівник Костянтин Петриковець вже звільнений через підозру у завданні збитків підприємству внаслідок продажу «зеленої» електроенергії за заниженою ціною. Після звернення групи нардепів, Міненерго ініціювало створення спеціальної міжвідомчої комісії. 

«Тільки на одному аукціоні вдалося заробити 220 мільйонів гривень. Багато це чи мало? Це три збудовані школи «з нуля», п’ятнадцять відремонтованих амбулаторій, 20 кілометрів нової дороги. Я вважаю, що в цей складний час втрачати такі величезні суми просто неприпустимо», – наголосив Сергій Нагорняк.

Будьте першим, хто написав коментар!