Депутатське звернення

Щодо усунення тяганини в роботі Головного слідчого управління Нацполіції (Побиття пенсіонерки)

Деталі звернення

Дата:
29.04.2022
Номер:
400д9/7-2022/71088
Від кого:
Нагорняк С.В.
До кого:
Голові Нціональної поліції України Клименко І.В.

Шановний Ігоре Володимировичу!

До мене, як до народного депутата України, надходять звернення мешканців Черкащини, що стосуються неналежної роботи правоохоронних органів та наслідків цієї неприпустимої ситуації.

Промовистий випадок, що отримав значний суспільний резонанс, трапився у с. Вороне Жашківської міської громади Уманського району.

13.04.2022 р. у вечірній час, 40-річний місцевий підприємець Дем’янчук О.П. жорстоко, кулаками і палицею, наніс численні сильні удари по голові 83- річній односельчанці Заверусі Катерині Микитівні (бабусі заявниці). Родичі потерпілої викликали поліцію, прямо вказали на особу зловмисника, повідомили про місце події та про те, що приміщення кухні, де відбулось побиття, залите великою кількістю крові потерпілої (була сильна носова кровотеча). Медпрацівники з бригади екстреної медичної допомоги, яких також викликали родичі потерпілої, констатували наявність переломів кісток у потерпілої.

Зі слів родичів потерпілої, незважаючи на очевидні ознаки злочину, поліцейськими огляду місця події не проведено, зразків крові не вилучено, свідків та очевидців не встановлено і не опитано, зловмисника не затримано і не допитано з таким обґрунтуванням від поліцейських: «Ми його десь в центрі села перехопимо, коли він буде п’яним їхати». Не перехопили і не затримали.
Якщо для затримання побутових дебоширів місцевій поліції недостатньо сил, то пропоную організувати їм допомогу столичного силового спецпідрозділу, адже поки вони самі впоратися не здатні — страждають прості люди.

Замість правоохоронної роботи поліція зробила виключно функції канцелярії — лише прийняли два документа (заяву і пояснення потерпілої).

Майже два тижні потерпіла провела в лікарні, оскільки зловмисник заподіяв їй багатоуламкові переломи щелепи та переносиці, перелом двох ребер, струс головного мозку.
Як повідомила внучка потерпілої, Кулакова К.С. (телефон для контактів — 097 336-32-27), станом на 27.04.2022 єдина дія слідчих органів — обіцянка слідчого, дана по телефону, приїхати і допитати потерпілу (саме обіцянка, не виконана).

У даному випадку безкарність злочинця — наслідок злочинної недбалості поліцейських, яка в свою чергу є наслідком недбалості керівництва слідством.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. 16 Закону України «Про статус народного депутата України» —

пропоную:

  1.  У найстисліший термін вжити заходів до належного виконання підрозділами Національної поліції повноважень у сфері запобігання, припинення та належного розслідування злочинів.
  2. Повідомити у встановлений законом 10-денний строк про результати розгляду цього депутатського звернення:
    – мене за електронною адресою nahorniak@rada.gov.ua ;
    – заявницю, онуку потерпілої, Кулакову Катерину Сергіївну, за поштовою адресою Черкаська область, Уманський район, с. Вороне.