Депутатське звернення

Щодо неналежної роботи прокуратури з керівництва досудовим розслідуванням, що призводить до тяганини (ДТП у тальнівській громаді загибель двох жінок)

Деталі звернення

Дата:
29.04.2022
Номер:
400д9/7-2022/71067
Від кого:
Нагорняк С.В.
До кого:
Генеральному прокурору Украини Венедіктовій І.В.

Шановна Ірино Валентинівно!

До мене, як до народного депутата України, надходять звернення мешканців Черкащини, що стосуються неналежної роботи прокуратури та наслідків цієї неприпустимої ситуації.

Суть проблеми полягає в наступному. Відповідно до статті 131-1 Конституції України прокуратура здійснює організацію і процесуальне керівництво досудовим розслідуванням, вирішення відповідно до закону інших питань під час кримінального провадження, нагляд за негласними та іншими слідчими і розшуковими діями органів правопорядку.

Таким чином, повідомлення громадян про систематичну бездіяльність та нехлюйство оперативно-розшукових і слідчих підрозділів вимагають реагування саме прокуратури, в силу меж її владних повноважень, передбачених Конституцією.

У Черкаській області громадяни потерпають від неналежної роботи прокуратури в частині керівництва досудовим розслідуванням.

Так, до мене надійшло звернення мешканця м.Тальне Приходька Г.М., який скаржиться на багаторічну тяганину в кримінальному провадженні. Ще влітку 2018 року в ДТП поблизу с.Криві Коліна біля міста Тальне загинули його донька і онучка. Досудове слідство в кримінальному провадженні N l2018250000000115 від 04.06.2018 р. здійснюється Головним слідчим управлінням Нацполіції України. Хоч слідство давно встановило, що винним у ДТП є водій Лещенко В.В., проте до цього часу справа не передана до суду, ніяких слідчих дій чи експертиз давно не проводиться. Натомість слідством за мовчазної згоди прокуратури робиться все для того, щоб внаслідок тяганини спливли строки притягнення до кримінальної відповідальності і винний залишився без покарання.

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. 16 Закону України «Про статус народного депутата України» —

пропоную:

  1. У найстисліший термін вжити заходів до належного виконання прокуратурою конституційної функції керівництва досудовим розслідуванням.
  2. Повідомити у встановлений законом 10-денний строк про результати розгляду цього депутатського звернення:
    – мене за електронною адресою nahorniak@rada.gov.ua ;
    – заявника Приходька Григорія Мусійовича, за поштовою адресою Черкаська область, Звенигородський район, м.Тальне, вул. Калинова, 43.