У Ватутінській міській лікарні з’явилася сучасна наркозно-дихальна станція

  • 25.03.2021

Без цього обладнання заклад був на межі закриття

Ватутінська міська лікарня поповнилася новим апаратом, який рятуватиме життя пацієнтів. 25 березня народний депутат України Сергій Нагорняк передав медичному закладу зі свого округу сучасну наркозно-дихальну станцію вартістю 520 тисяч гривень.

За словами директора лікарні Віктора Табачишина, прилад, яким медики користувалися до цього, давно технічно застарів. До того ж, нова наркозно-дихальна станція  у рази зменшує ризики для пацієнтів під час операції.

«У старому апараті треба було ретельно вимірювати дозування наркозу, – розповів директор лікарні Віктор Табачишин. – Якщо десь помилитися, у пацієнта могли бути ускладнення. Тобто, все залежало від самого лікаря. В новій станції такого немає. Він сам відстежує всі необхідні дані».

Ба більше, через відсутність нового обладнання лікарня фактично опинилася на межі закриття.

 «Ви не уявляєте, цей апарат врятував лікарню! Тому що з 1 листопада 2020-го року через відсутність у нас наркозно-дихальної станції, НСЗУ частково припинила фінансування. Щомісяця ми втрачали 200 тисяч гривень. Для нас це величезна сума, тому дуже швидко почали накопичуватися борги», – додав Віктор Табачишин.

У хірургічному відділенні наразі працює 28 осіб. Всі вони були під загрозою звільнення.

«Якщо у лікарні немає хірургічного відділення – це не лікарня, це бригада швидкої допомоги. Без хірургічного відділення у нас би тут залишилася лише терапія і поліклініка. Лікарня б не вижила. Через 3-4 місяці тут вже все закрилося б», – підкреслив Віктор Табачишин.

Своєю чергою народний депутат подякував лікарям за роботу та запевнив, що і надалі допомагатиме лікарням.

«Протягом всього минулого року ми з командою приділяли величезну увагу медичним закладам округу. Зокрема, нам вдалося передати нашим лікарням обладнання і засобів індивідуального захисту для лікарів на 31 мільйон гривень! Цього року ми продовжимо роботу у цьому напрямку й надалі забезпечуватимемо лікарні всім необхідним», – наголосив Сергій Нагорняк.

Будьте першим, хто написав коментар!