Сергій НАГОРНЯК: «Заборона імпорту електроенергії із Білорусі дасть змогу підтримати вітчизняних енерговиробників» (відео)

  • 27.05.2021

В ефірі програми «О порі» 4 каналу народний депутат України Сергій Нагорняк назвав причини припинення постачання енергії з Білорусі, прокоментував рішення регулятора щодо тарифів та окреслив майбутнє відновлювальної енергетики.

Про рішення НКРЄКП в частині заборони імпорту закордонної енергії:

«Вітчизняна генерація працює сьогодні у збиток. На ринку спостерігається профіцит виробленої енергії, через що ціна впала до 60 копійок за кіловат. Як наслідок, державні компанії продають енергію дешевше, ніж її собівартість. Нам необхідно підтримати вітчизняного виробника, адже це дозволить зберегти та модернізувати енергосистему, а також увійти в новий опалювальний рік без перебоїв із електрикою».

Про майбутні тарифи:

«Дійсно, ми на комітеті будемо розглядати пропозиції регулятора та профільного міністерства щодо підвищення ціни на електроенергію. Втім, хочу підкреслити, що у будь-якому випадку я буду відстоювати інтереси громадян, щоб ціна була підйомною для підприємств та населення».

Про модернізацію вітчизняної енергосистеми:

«Необхідно починати з осель, робити їх енергоощадливими та енергоефективними. Саме це дозволить кардинально знизити тарифи в платіжках та стати менш залежними від країни-агресора. Сьогодні існують програми, котрі фінансуються державним коштом і кожне домоволодіння може скористатися ними».

Про майбутнє ВДЕ:

«Нам треба відмовлятися від «зеленого тарифу», адже він є дуже дорогим для країни і, головне, за нього доводиться платити кожному з нас. Складність полягає у тому, що нам водночас необхідно враховувати і права інвесторів, які вже інвестували у будівництво електростанцій та можуть позиватися до України в судах. Я вважаю ситуацію, в якій уся країна переплачує неправильною, тож ми будемо шукати компромісне рішення із цього питання».

Будьте першим, хто написав коментар!