Сергій НАГОРНЯК: «Нам вдалося відновити конструктивну співпрацю України та Казахстану»

  • 11.06.2021

11 червня у Кабінеті Міністрів відбулася робоча зустріч за участю голови депутатської групи міжпарламентських зв’язків з Республікою Казахстан  Сергія Нагорняка, посла Республіки Казахстан в Україні Дархана Калетаева та Першого віцепрем’єр-міністра України – Міністра економіки України Олексія Любченка.

Одним із основних питань, що обговорювалися,  було посилення співпраці у міжнародній торгівлі, кооперації у розбудові інфраструктури.

За словами народного депутата України Сергія Нагорняка, пауза у відносинах між Україною та Казахстаном тривала занадто довго і принесла збитки обом країнам.

«За останні 9 років товарообіг із Казахстаном зменшився у 7 разів: із 5,5 мільярдів доларів до 814 мільйонів. І це не просто констатація фактів та скупі цифри. За ними стоять закриті підприємства, скорочені робочі місця та недонадходження податків до бюджетів усіх рівнів. Проте сьогодні нам вдалося відновити діалог між нашими країнами на найвищому рівні і, я впевнений, процес налагодження взаємозв’язків зрушиться із мертвої точки», – сказав нардеп.

Ця зустріч принесла перші позитивні зрушення. Вже за тиждень відбудеться засідання Міждержавної українсько-казахстанської комісії з економічного співробітництва. Сторони планують синхронізувати стратегії розвитку своїх країн аби визначити спільні цілі, що їх об’єднують  та рухатись в напрямку їх реалізації.

Також у ході зустрічі посол Казахстану розповів про алгоритм функціонування відновлювальної енергетики в їх країні. За словами Сергія Нагорняка, Україні варто перейняти цю модель та застосувати на практиці в себе.

«У Казахстані за зелений тариф платять усі учасники ринку, а не лише державні компанії та кінцевий споживач, як у нас. Вважаю це хорошою практикою, яку варто було б запровадити і в Україні», – наголосив Сергій Нагорняк.

Будьте першим, хто написав коментар!