Порядок приєднання до електричних мереж буде спрощено

  • 04.02.2021

03 лютого у Верховній Раді був зареєстрований відповідний законопроект № 5009.

У цьому документі народні обранці пропонують внести зміни до Земельного кодексу та низки галузевих законів, в результаті чого доступ малого та середнього бізнесу до електричних мереж буде значно простішим.

За словами співавтора законопроекту, народного депутата України Сергія Нагорняка, це рішення, окрім спрощення процедури приєднання до електричних мереж, також забезпечить поліпшення позицій України у рейтингу Світового банку Doing Business за показником «Підключення до електромереж».

«Цей проект закону є вкрай необхідним та актуальним. Його ухвалення  дозволить значно зменшити кількість кроків у алгоритмі приєднання до мереж та зменшити кількість необхідної документації для споживачів. Також в Україні нарешті запрацює вебпортал “Єдине вікно” та запровадиться відповідальність за не оприлюднення та непогодження проектної документації на приєднання до електромереж», – наголосив Сергій Нагорняк.

Варто зазначити, що Україна є членом Енергетичного співтовариства, і тому намагається привести національне законодавство до європейських стандартів та Директив ЄС у сфері енергетики.

Згідно з європейською практикою, приєднання до електричних мереж регулюється кодексами про систему передачі та про систему розподілу, а також правилами постачання електричної енергії споживачам.

«Доступне під’єднання до електромереж для бізнесу має надважливе значення, тому ми маємо якнайшвидше розв’язати всі питання законодавчого врегулювання цього процесу. Ця законодавча ініціатива створить умови для ефективної роботи учасників ринку електричної енергії», – підкреслив Сергій Нагорняк.

Будьте першим, хто написав коментар!