Народний депутат Сергій Нагорняк звернувся до ДБР для покарання винних у простої атомних реакторів

  • 01.12.2020

Народний депутат Сергій Нагорняк сьогодні звернувся до ДБР із вимогою відкрити кримінальне провадження для встановлення і покарання осіб, через яких могла постраждати наша енергосистема.

Цього року початок опалювального сезону ледь не став катастрофою для нашої енергосистеми. ДП НАЕК «Енергоатом»,  найбільший виробник електроенергії в Україні, планував саме на початку листопада запустити після ремонту  два потужні енергоблоки Запорізької АЕС — другий і четвертий. Атомники заздалегідь, ще у жовтні, подали необхідні документи до Держатомрегулювання, і вказали заплановану дату приєднання до мережі обох енергоблоків —  6 листопада.  Але у Держатомрегулюванні дали дозвіл на це не 6 листопада, а значно пізніше: одного блоку — 14.11.2020, а іншого —  22.11.2020 р.  Невідомо, з якої причини тягнули так довго, адже ніяких причин затягування чи зауважень до надісланих документів Держатомрегулювання атомникам так і не назвало. 

Збитки за час вимушеного простою НАЕК «Енергоатом» оцінює в 655 мільйонів гривень.  Крім того,  існував ризик падіння енергосистеми України через дефіцит електроенергії, а це могло мати страшні наслідки (згадайте трагедію в Жовкві). Враховуючи масштаби загрози, свою оцінку діям посадовців мають надати компетентні правоохоронні органи в результаті розслідування.

Будьте першим, хто написав коментар!