«Наглядову раду Нафтогазу треба негайно розпускати», – Сергій Нагорняк

  • 19.08.2021

Минулого року державний монополіст отримав понад 35 млрд грн збитків і процес накопичення боргів досі триває.

У той самий час, члени наглядової ради, які контролюють діяльність компанії, отримали за свою «плідну» роботу понад 45 мільйонів гривень бюджетних коштів.

За словами члена комітету з питань енергетики й житлово-комунальних послуг, народного депутата України Сергія Нагорняка, зниження фінансових та операційних показників НАКу вражають, проте менеджмент не робить жодних кроків для негайної стабілізації ситуації.

«Я вважаю, що члени наглядової ради НАК «Нафтогаз» не можуть впоратися зі своїми обов’язками та не відповідають займаним посадам. Я звернувся до Прем’єр-міністра України з проханням припинити повноваження нинішнього складу наглядової ради. Сьогодні треба виводити вітчизняну енергетику із кризи, проте, очевидно, що цим фахівцям це не під силу», – сказав нардеп.

Окрему увагу Сергій Володимирович звернув на скорочення власного газовидобутку, що є неприпустимим напередодні опалювального сезону.

«Сьогодні АТ «Укргазвидобування» (яке належить Нафтогазу) зменшило обсяг виробництва на 5% і ця тенденція триває. У той самий час відсутня будь-яка реакція зі сторони наглядової ради. Утім, саме блакитне паливо вітчизняного виробництва отримують наші домогосподарства. Також зараз ставиться під загрозу діяльність підприємств, що генерують тепло, в осінньо-зимовий період. Хочу зазначити, що у нинішньому складі ради немає жодного фахівця з газовидобутку. Є економісти, фінансисти, а от спеціалістів з виробничим досвідом – інженерів нафтогазової справи та нафтогазових геологів – чомусь немає. Вважаю, що до наступного складу необхідно долучити фахівців із газовидобутку», – підсумував Сергій Нагорняк.

Будьте першим, хто написав коментар!