На Звенигородщину запросили делегацію з Казахстану

  • 08.05.2021

8 травня, у День пам’яті та примирення, народний депутат України Сергій Нагорняк вшанував загиблих у Другій світовій війні.

Серед тих, хто визволяв світ і Україну від нацизму був також уродженець Казахстану, Герой Радянського Союзу Серікбай Муткенов. На початку 1942 року він добровольцем пішов на фронт, де був командиром гармати. Найбільше себе проявив в боях за визволення Києва. У жовтні 1943 року його розрахунок був одним із перших, хто форсував Дніпро та закріпився на плацдармі на правому березі річки. За цей подвиг, 9 лютого 1944-го року, Серікбаю Муткенову було присвоєно звання Героя.

Втім, за життя свою Золоту зірку він так і не отримав, адже загинув 5 січня 1944 року в боях біля села Ризине.

Сьогодні у селі Ризине, Звенигородського району, встановлено погруддя Героєві та відкрита меморіальна дошка. Як член  групи з міжпарламентських зв’язків з Республікою Казахстан, Сергій Нагорняк поклав квіти до пам’ятника воїна, а також запросив парламентарів із Казахстану відвідати Звенигородщину.  

«Ми повинні пам’ятати ті уроки, які залишила нам історія, аби в майбутньому не повторювати помилок, ціна яких – десятки мільйонів життів. Я запросив свої колег-депутатів та дипломатів Казахстану відвідати Черкащину, разом вшанувати пам’ять Героїв та ознайомитись із краєм. Впевнений, що нам вдасться розвивати відносини між Україною та Казахстаном, сприяти їх виведенню на вищий рівень», – зазначив нардеп.

Будьте першим, хто написав коментар!