На засіданні Уряду Сергій Нагорняк підняв питання щодо проблем з добудовою Дніпровської ГАЕС

  • 21.04.2021

21 квітня, під час засідання Уряду, народний депутат Сергій Нагорняк підняв питання щодо досі незатвердженого фінансового плану на 2021 рік ПРаТ «Укргідроенерго».

Нині, через незатверджений фінансовий план, державна компанія не може  здійснювати капітальні видатки. Таким чином унеможливлюється як модернізація вже наявної інфраструктури, так і будівництво нових об’єктів. За словами нардепа, у цій ситуації є всі ознаки штучного перешкоджання діяльності компанії на користь інших учасників енергетичного ринку.

«Цього року наглядова рада підприємства вже двічі зверталася до Кабміну щодо затвердження фінплану, однак рішення досі не ухвалено. Відсутність цього документу не дозволяє виконати доручення Президента України про добудову та відкриття Дніпровської ГАЕС у 2021 році. Оскільки товариству заборонено здійснювати інвестиційні витрати, наразі роботи на будівництві зупинені, незавершені ділянки руйнуються, а це натомість може призвести до гігантських збитків державі та спричинити катастрофу державного рівня», – наголосив Сергій Нагорняк.

Одразу після засідання Кабміну, народний депутат підготував звернення до Дениса Шмигаля, в якому підкреслив, що минулого року вся необхідна документація була затверджена за 4,5 місяці до початку календарного року, відтак нинішня ситуація створена штучно і вигідна передусім приватним енергогенерувальним компаніям.

«За роки своєї діяльності ПрАТ «Укргідроенерго» стикається з подібним викликом вперше. Я вважаю, що з огляду на важливість поставлених перед товариством завдань та потенційної техногенної небезпеки, необхідно у найкоротший термін розглянути питання затвердження фінансового плану на 2021 рік», – сказав Сергій Нагорняк.

Будьте першим, хто написав коментар!