Через діяльність фіктивного підприємства ТОВ «Укрвуглезбагачення груп» Сергій Нагорняк звернувся до Прем’єр-міністра

  • 16.04.2021

Через зловживання фіктивного підприємства ТОВ «Укрвуглезбагачення груп», яке завдало збитків державі на понад 250 мільйонів гривень, народний депутат Сергій Нагорняк звернувся з запитом до Прем’єр-міністра України.

16 квітня депутатський запит з вимогою усунути наслідки зловживань у сфері енергетики був озвучений з трибуни Верховної Ради.

Нагадаємо, ТОВ «Укрвуглезбагачення груп» зі статутним капіталом в 500 гривень було зареєстроване у вересні 2020 року. Головою на підприємстві значиться 27-річна художниця з Черкас.

Діяльність товариства полягала в тому, що на початку 2021 року воно стало посередником між державними шахтами та «Центренерго», хоча відповідно до чинного законодавства, такий механізм розрахунків нині заборонений. Відтак за січень-лютий цього року держава, за попередніми підрахунками, отримала понад 250 млн гривень збитків.

Спритні ділки під прикриттям мисткині з Черкас заробляли по 2 мільйони гривень на день, при цьому шахтарі зароблених коштів за видобуте вугілля досі не побачили.

«Зазначена компанія-посередник, яка має всі ознаки фіктивності, не розрахувалася з державними вугільними шахтами, внаслідок чого виникла заборгованість перед державними підприємствами «Вугільна компанія «Краснолиманська» та «Львіввугілля». Наразі фірма винна близько 100 млн кожному з них. Сьогодні працівники шахт не можуть отримати чесно зароблену зарплату, через що змушені страйкувати. У своєму запиті я вимагаю в стислі строки віднайти кошти для погашення боргів та покарати всіх причетних до цієї фінансової оборудки», – зазначив Сергій Нагорняк.

За словами народного обранця, ситуація у вітчизняній енергетиці наразі і так критична, а невиплата зарплат шахтарям ще погіршує ситуацію.

«Необхідно якомога швидше встановити справедливість та повернути гірникам їхні чесно зароблені кошти. Саме на цих людях тримається сьогодні вугільна галузь і держава має зробити все можливе, аби відновити їхні права», – наголосив нардеп.

Будьте першим, хто написав коментар!