Дивіденди видобувних та генеруючих компаній мають бути спрямовані на заходи з енергоефективності

  • 16.02.2021

На цьому нагосив в інтерв’ю Українському радіо народний депутат України Сергій Нагорняк.

У ході спілкування, нардеп також розповів про видобуток вітчизняного блакитного палива та найближчі перспективи галузі енергоефективності в Україні.

“Збільшення видобутку газу до рівня повного покриття внутрішніх потреб є стратегічною метою України на найближчі 5 років”, – наголосив нардеп.

За словами Сергія Володимировича, хоча вітчизняні родовища здебільшого є виснаженими, проте ситуація не безнадійна. Так, наразі вітчизняні фахівці впроваджують нові методи розвідки родовищ, зокрема використовується 3D сейсміка. Це дозволить здійснювати буріння із максимальною точністю до метра визначати глибину залягання покладів.

“На мою думку, компанія “Укргазвидобування” має всі шанси як стати локомотивом економіки, так і забезпечувати газом власного виробництва потреби населення, комунальних підприємств та промисловості. Я також вважаю, що частину дивідендів, отриманих видобувними та генеруючими компаніями необхідно інвестувати в заходи з енергоефективності. Ми маємо чітко усвідомити: скільки б ми не видобували газу, генерували енергії на ТЕС чи АЕС, якщо ми будемо гріти повітря на вулиці, ми ніколи не станемо енергонезалежною країною. До того ж заощадження енергії  є економічним мультиплікатором, адже дозволяє створити робочі місця (наприклад для енергоменеджерів та енергоаудиторів), збільшити виробництво мінвати, пінопласту та інших енергоощадних матеріалів”, – зазначив народний обранець.

Повний коментар можна переглянути тут:

Будьте першим, хто написав коментар!