До Ватутіного на запрошення Сергія Нагорняка приїхали заступник Міністра охорони здоров’я та голова НСЗУ

11 січня у Ватутіному відбулася велика робоча нарада, що стосувалася функціонування та розвитку медичної галузі в новому 2022-му році. Голова мета наради –  поліпшення комунікації між закладами медицини в районах та центральною владою й актуалізація викликів, які доводиться долати лікарям, медперсоналу і пацієнтам.

У зустрічі взяли участь народний депутат України Сергій Нагорняк, заступник Міністра охорони здоров’я України Олексій Яременко, голова Національної служби здоров’я України Наталія Гусак, головні лікарі медзакладів 199-го округу та Катеринополя, а також очільники громад.

У вітальному слові Сергій Нагорняк підбив підсумки своєї дворічної діяльності з розвитку медицини округу та окреслив плани на майбутнє.

«Протягом останніх двох років левову частину часу я приділяв модернізації галузі охорони здоров’я на своєму окрузі. Ми з командою залучали спонсорів, знаходили всі можливі способи для збільшення фінансування з державного бюджету. Як результат – у всіх шести лікарнях вдалося не просто підтримати медиків у складний час пандемії, але й суттєво оновити обладнання, вартість якого становить десятки мільйонів гривень. У деяких закладах, окрім того, ще й зробити ремонти. Для деяких – придбати нарешті автомобілі. В цьому році я планую не знижувати оберти й ще активніше віднаходити фінансування для медичної галузі округу. Кращій Черкащині бути!» – сказав Сергій Нагорняк.

Окремо народний обранець розповів про збереження закладу, в якому проходила нарада – Ватутінську міську лікарню. Ще півтора року тому НСЗУ надавала лише 7 пакетів медичних послуг і перспективи лікарні були доволі туманні. Утім, після придбання сучасного медичного обладнання в закладі вдалося зберегти працівників, збільшити майже вдвічі кількість пакетів та залучити молодих  спеціалістів.

Своєю чергою присутній на заході заступник міністра охорони здоров’я Олексій Яременко окреслив ключові вектори розвитку медицини в регіонах.

«Перший пріоритет для нас – це спроможна мережа закладів охорони здоров’я. Для нас важливо визначити роль і місце кожної лікарні в системі охорони здоров’я. Зараз йде планування госпітальних округів, яке має завершитися впродовж пів року. Другий пріоритет – це підвищення заробітних плат середнього медичного персоналу та лікарів. Відповідну постанову ухвалять уже завтра. Тому перед медзакладами стоятиме вимога забезпечити заробітну плату мінімум 20 тисяч гривень для лікарів і 13,5 тисяч гривень для середнього медичного персоналу», – сказав Олексій Яременко.

Будьте першим, хто написав коментар!