Депутатське звернення

Щодо забезпечення питною водою жителів с. Поташ

Деталі звернення

Дата:
29.10.2020
Номер:
400д9/15-2020/196537
Від кого:
народного депутата України Сергія Нагорняка
До кого:
Прем'єр-міністру України Шмигалю Д.А.

Шановний Денисе Анатолійовичу!

До мене, як до народного депутата України, звертаються мешканці с. Поташ Уманського (колишнього Маньківського) району Черкаської області, з наступною проблемою.

Село Поташ вже понад 10 років потерпає через нестачу води, а цього року внаслідок несприятливих погодних  умов ситуація з водою близька до катастрофічної: через відсутність опадів рівень води в місцевих колодязях суттєво впав,  тому люди не мають води в обсязі, необхідному для побутових потреб і приготування їжі, потрібна свердловина.

Вже багато років Потаська сільська рада намагається реалізувати проект, яким передбачено буріння розвідувально-експлуатаційної свердловини і встановлення водонапірної башти в с. Поташ. Через нестачу коштів проект не вдається реалізувати. Разом з тим, за кошти сільського бюджету відбувається необхідне корегування проектно-кошторисної документації, отримані позитивні експертні висновки  щодо проекту.

У 2017 році проект був поданий для реалізації за рахунок ДФРР.

У 2018 році фінансування проекту не виділено.

У вересні 2019 р. до Потаського сільського бюджету надійшли кошти для реалізації проекту у розмірі 451700 грн.

У липні 2020 року до Потаського сільського бюджету надійшли кошти в сумі 712000 грн.

Проектно-кошторисною документацією передбачено дві черги реалізації цього проекту.

08.09.2020 р. Потаська сільська рада оголосила закупівлю «Нове будівництво розвідувально-експлуатаційної свердловини та водонапірної башти в с.Поташ Маньківського району Черкаської області (І черга).

24.09.2020 р. укладений договір на суму  1.350.075 грн.

Разом з тим, для реалізації проекту необхідно залучити фінансування на будівництво ІІ чергипроекту, в сумі 586,865 грн.

Кожен день зволікання щодо реалізації ІІ черги проекту має глибоко негативні соціально-економічні наслідки  для громади села Поташ Уманського (колишнього Маньківського) району Черкаської області.

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст. 16, 17 Закону України «Про статус народного депутата України», —

п р о п о н у ю:

  1. Сприяти у фінансуванні проекту «Нове будівництво розвідувально-експлуатаційної свердловини та водонапірної башти в с.Поташ Маньківського району Черкаської області (ІІ черга), в сумі 586,865 грн.
  2. Доручити компетентним підлеглим органам надати Потаській сільській раді повну і актуальну інформацію про можливі джерела коштів для реалізації вищевказаного проекту, в тому числі про державні і недержавні фонди, програми закордонних і міжнародних організацій, що стосуються благоустрою, житлово-комунального господарства, зокрема забезпечення населення питною водою.