Депутатське звернення

Щодо недопущення масового скорочення працівників управлінь соціального захисту населення.

Деталі звернення

Дата:
25.01.2021
Номер:
400д9/15-2021/17784
Від кого:
народного депутата України Сергія Нагорняка
До кого:
Прем’єр-міністру України Шмигалю Д. А.

Шановний Денисе Анатолійовичу !

До мене, як до народного депутата України Верховної Ради України IX скликання, звернулися члени профспілкової організації працівників управління соціального захисту населення Тальнівської районної державної адміністрації Черкаської області з питанням скорочення працівників структурного підрозділу з питань соціального захисту населення місцевої держадміністрації.

З прийняттям Постанови Кабінетом Міністрів України від 28 грудня 2020 р. № 1345 «Про внесення змін у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 25 березня 2014 р. № 91», було затверджено граничну чисельність працівників обласних та районних держадміністрацій.

Відповідно до Постанови Кабінетом Міністрів України від 28 грудня 2020 р. № 1345 «Про внесення змін у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 25 березня 2014 р. № 91» та доведеної чисельності працівників Звенигородською райдержадміністрацією Черкаської області у склад території якої увійшов Тальнівський район Черкаської області було сформовано структуру райдержадміністрації (в тому числі управління соціального захисту населення).

Згідно розподілу сформованої структури стало відомо, що в управлінні соціального захисту населення Тальнівської райдержадміністрації (яка нині реорганізовується) планується залишити 8-9 працівників із 34 нині працюючих, що складає 26%.

Працівники структурних підрозділів з питань соціального захисту населення місцевої держадміністрації забезпечує реалізацію державної соціальної політики у сфері соціального захисту населення.

З січня 2019 року додатково зросло навантаження на спеціалістів як департаментів соціального захисту населення обласних державних адміністрацій так і районних управлінь соціального захисту населення у зв’язку із зміною механізму надання житлових субсидій з безготівкових розрахунків до перерахування коштів готівкою та безпосередньо «живими грошима», тобто функцію з розрахунків знято з фінансових органів. Зокрема, Урядом перерозподілено кошти за рахунок зменшення обсягу видатків споживання з субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату послуг ЖКГ та збільшено фінансування програми “Виплата пільг і житлових субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі”.

Впродовж останніх років спостерігається постійне зростання професійного навантаження на працівників управління, а саме додалась робота по захисту та наданню послуг внутрішньо переміщеним особам, учасникам АТО, особам, яких було незаконно позбавлено особистої свободи на окупованих територіях.

Передано повноваження щодо фінансування забезпечення технічних засобів реабілітації, укладання відповідних договорів та супроводу осіб з інвалідністю.

Починаючи з вересня 2018 року запроваджено нові види допомоги: багатодітні сім’ї, «пакунок малюка», «муніципальна няня», допомога особі, яка доглядає за хворою дитиною, виплата соціальних стипендій студентам (курсантам) вищих навчальних закладів, компенсація мобілізованим та інші.

Незважаючи на щорічне збільшення навантаження, працівники органів соціального захисту населення сумлінно забезпечують на місцях функції щодо здійснення державної соціальної політики, покладені на них органами державної виконавчої влади. Для пересічних громадян, які потребують допомоги, саме вони є уособленням влади на місцях і вони з честю, незважаючи на надзвичайні фізичні та психологічні перенавантаження, виконують покладені на них завдання.

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. 16 Закону України «Про статус народного депутата України»,

Прошу :

Вжити заходів щодо недопущення масового скорочення штатної чисельності працівників управлінь соціального захисту населення так як це розбалансує роботу управління та призведе до соціальної напруги незахищених верств населення.

Про результати розгляду депутатського звернення прошу проінформувати мене у визначений законодавством термін.