Сергій Нагорняк зареєстрував законопроект «Про енергетичну ефективність»

  • 15.12.2020

16 грудня народний депутат України Сергій Нагорняк зареєстрував законопроект «Про енергетичну ефективність». Цей документ дозволить оптимальніше використовувати наявні паливно-енергетичні ресурси, а також створить регуляторні інструменти та механізми підтримки галузі енергоефективності. За словами автора законопроекту, його ухвалення призведе до зростання енергонезалежності країни та зменшить енергоємність  економіки.

«Сьогодні вітчизняні показники енергоємності втричі вище, аніж у більшості країн Європи. Україна щорічно споживає близько 92 млн тонн нафтового еквіваленту енергії, з яких майже половина втрачається при її перетворенні та транспортуванні до фінального споживача. За моїми розрахунками, скорочення витрат при споживанні може досягати 60%, що дозволить заощаджувати близько 250 млрд грн щорічно», – наголосив Сергій Нагорняк.

Більш раціональне використання паливно-енергетичних ресурсів знизить плату за комунальні послуги, зменшить фінансові навантаження на державний та місцеві бюджети і підвищить енергетичну незалежність України. Також законопроект створює умови для розвитку ринку енергоефективних заходів та проектів, що дозволить збільшити показник зайнятості громадян у цій сфері.

«Разом ізекономічними зисками, законопроект передбачає врегулювання діяльності з енергетичного аудиту, моніторинг рівня споживання енергії, оцінку ефективності державних політик та запровадження додаткових заходів для досягнення ефективного споживання енергії в Україні», – підкреслив Сергій Нагорняк.

Будьте першим, хто написав коментар!