Сергій Нагорняк: «У першому читанні голосував «проти» законопроекту про продаж землі»

  • 13.11.2019
голосував проти законопроекту за продаж землі Сергій Нагорняк

Народний депутат по 199 округу Сергій Нагорняк, як і обіцяв у своїй передвиборчій програмі, 13 листопада проголосував «проти»  проекту закону №2178-10 щодо продажу сільськогосподарської землі

Він був один з двох депутатів від Черкащини, які не підтримали урядовий законопроект.

«Україні потрібен вільний ринок землі. Власників землі не можна обмежувати в праві розпоряджатися своєю власністю. АЛЕ. Спочатку слід створити умови для ВІЛЬНОГО ринку», – заявив народний депутат, член фракції «Слуга народу» Сергій НАГОРНЯК.

За його словами, перш ніж голосувати закон, який має відкрити вільний ринок землі, в Україні потрібно було б розібратися з товаром на цьому ринку  –  землею.

«Наразі ми досі не маємо повної та достовірної інформації про всі земельні ділянки країни, їхніх власників і користувачів, межі ділянок в натурі. Не в усіх ділянок навіть є кадастрові номери!» – сказав Сергій Нагорняк.

По-друге, слід розібратися із законодавчою базою.

«Зокрема, усунути суперечності й закрити «білі плями», ухвалити низку нових законів, які зробили б неможливим порушення прав землевласників і зловживання на земельному ринку, спростити доступ фермерів до кредитів тощо», – вважає нардеп.

І по-третє, найголовніше – «створити ефективний механізм захисту учасників земельного ринку в правоохоронних органах, судах, органах виконання судових рішень».

«Не можна скасовувати мораторій у час, коли для фермерського господарства обов’язковою статтею витрат на жнива є послуги озброєної охорони, коли суди за винагороду пишуть у рішеннях будь-яку маячню, а правоохоронці неспроможні впоратися зі своєю роботою. Тому сьогодні я буду голосувати ПРОТИ закону про ринок землі», – підсумував народний депутат.

Будьте першим, хто написав коментар!