Сергій Нагорняк став співавтором законопроектів, які мають вивести «Укрнафту» з багатомільярдних боргів

  • 28.08.2020

Народний депутат України Сергій Нагорняк став співавтором законопроектів 3004-а та 3005-а, завдяки яким має вирішитися багаторічна боргова проблема «Укрнафти».

За його словами, ситуація, через яку компанія отримала мільярдні борги, виникла внаслідок грабіжницьких дій попереднього керівництва держави та недолугих управлінських рішень менеджменту самого підприємства.

Нагадаємо, половина акцій компанії «Укрнафта» належить державі.

«Сьогодні «Укрнафта» має величезний податковий борг, при чому в момент сплати поточних податків ДФС направляє їх на погашення старого податкового боргу і ще накладає 20% штрафів. Тому за чинного законодавства ситуація є безнадійною і нам необхідно лише ухвалювати законодавчі зміни», – наголосив Сергій Нагорняк.

Відтак новими законопроектами визначатиметься черговість дій для розв’язання цієї багаторічної проблеми.

Спочатку Нафтогаз отримує 32,3 млрд грн за постачання газу на умовах ПСО, визнає цю компенсацію як дохід, на який буде нарахований податок на прибуток у розмірі 5,8 млрд грн. Потому Нафтогаз має сплатити Укрнафті за 2,06 млрд куб. м газу, поставленого у 2006 році  (15,1 млрд грн), та авансовий платіж за газ майбутнього видобутку  (24,1 млрд грн). З цих коштів Укрнафта погасить 10,4 млрд грн податкового боргу, 8,7 млрд грн штрафів та 11,5 млрд грн пені (всього 30,5 млрд грн).

«Таке вирішення допоможе державі отримати чистий прибуток у розмірі 10,3 млрд грн вже у 2020 році, а також покращить баланси обох активів. Окрім того, буде розблоковано виробничу та інвестиційну діяльність Укрнафти», – підкреслив Сергій Нагорняк.

Будьте першим, хто написав коментар!