Лисянська лікарня виходить на європейський рівень

Сергій Нагорняк з лікарями

Нещодавно народний депутат України Сергій Нагорняк побував з робочим візитом у Лисянській територіальній лікарні, де зустрівся із працівниками хірургічного відділення. Приводом для візиту стали перші хірургічні операції, проведені з використанням найсучаснішого обладнання, що входить до лапароскопічної стійки, яка була придбана за сприяння Сергія Нагорняка за рахунок благодійної допомоги НЕК «Укренерго».

Лапароскопічна хірургія – сучасний метод операцій на органах черевної порожнини та малого таза, за якого хірургічні інструменти вводяться в живіт через малі, приблизно 1 см у ширину, надрізи (робиться від 1 до 4 малих надрізів). На відміну від традиційного, відкритого, методу такі операції є малоінвазивними, набагато легше переносяться пацієнтами та практично не залишають шрамів. Разом з тим, лапароскопічна хірургія вимагає високої кваліфікації хірургів і надійного якісного обладнання.

Щодня до нашої лікарні за допомогою звертаються сотні жителів Лисянщини та сусідніх районів і областей.

говорить головний лікар Олександр Ніколюк

Дуже важливо, щоб лікарі мали можливість проводити хірургічні втручання, використовуючи високоточне, новітнє обладнання. Нова хірургічна стійка застосовується у гінекологічній, терапевтичній, урологічній, травматологічній практиці. Про таке сучасне та якісне обладнання ми не так давно лише мріяли, а тепер воно успішно працює, – з гордістю каже керівник лікарні.

Лапароскопічні операції в Лисянській лікарні на найвищому професійному рівні проводить Заслужений лікар України, хірург вищої категорії, керівник хірургічного відділення однієї з великих київських клінік Тарас Павленко. В березні війна змусила його тимчасово виїхати зі столиці в Лисянку, на батьківщину дружини, яка, до речі, є його асистентом на операціях. Тоді ж йому запропонували роботу в місцевій лікарні. Нині Тарас Олегович у будні оперує в Києві, а у вихідні – у Лисянці, де вже провів кілька складних операцій, і всі вони завершилися швидким одужанням пацієнтів.

Новітнє обладнання, що з’явилося в Лисянській лікарні завдяки народному депутату Сергію Нагорняку, значно розширило можливості хірургів, адже тепер лисянські медики працюють на європейському рівні.

Тепер ми можемо у багатьох випадках не застосувати традиційний відкритий метод, що пов’язаний із великими розрізами та високим рівнем операційної травми. При лапароскопічних операціях ми робимо лише 1-2 сантиметрові розрізи, і вже через 4 години після операції пацієнт може вставати

Ділиться міркуваннями Тарас Паленко

Сергій Нагорняк запевнив, що і далі сприятиме розвитку Лисянської лікарні, зокрема в придбанні комп’ютерного томографа, приведенні приміщення лікарні до сучасних стандартів медичного сервісу і надання послуг, що своєю чергою дасть можливість лікарні заробляти кошти та стати конкурентоздатною. Водночас він зазначив, що лікувальному закладу мають всіляко допомагати й територіальні громади, щоб забезпечити населення належною якісною та кваліфікованою медичною допомогою.