Депутатське звернення

Щодо вжиття заходів спрямованих на збереження та відновлення пам’ятки архітектури 19 століття – архітектурно-ландшафтного комплексу «Садиба Даховських»

Деталі звернення

Дата:
01.10.2019
Номер:
2756/10/401-нд
Від кого:
Нагорняк С.В.
До кого:
Премер-міністру України Гончаруку О.В.

Ми народні депутати України звертаємось до Вас з приводу зволїкання Міністерства оборони України в передачі пам’ятки архітектури «Садиба Даховських» до сфери управління Черкаської обласної державної адміністрації з метою її збереження та реконструкції.

На території с. Леськове Монастирищенського району Черкаської області розташована унікальна пам’ятка архітектура 19 століття – архітектурно-ландшафтний комплекс «Садиба Даховських».

Зазначений об’єкт взятий на державний облік рішенням облвиконкому від 19.04.1990 №76, знаходиться на балансі Міністерства оборони України.

Вказана пам’ятка архітектури поступово руйнується та занепадає за відсутності належного утримання, у зв’язку з чим потребує термінової реконструкції та забезпечення належного Догляду.

Комплекс «Садиба Даховських», що знаходиться за адресою: Черкаська область, Монастирищенській район, в адміністративних межах Лиськовської сільської ради, за межами населеного пункту, на сьогоднішній день використовується Міністерством оборони України для розмішення та постійної діяльності збройних сил України, фактично не використовується з 2005 року.

В травні 2019 року Черкаська обласна державна адміністрація звернулася до Міністерства оборони України з проханням передати до сфери управління та на баланс Черкаської обласної державної адміністрації комплекс «Садиба Дахавських» та об’єкти нерухомого військового майна, з метою подальшого їх утримання та відновлення.

Міністерством оборони України підготовлено проект роспорядження Кабінету Міністрів України «Про передачу нерухомого військового майна військового містечка №1 у с. Леськове до сфери управління Черкаської обласної державної адміністрації» який був погоджений Чаркаською обласною державною адміністрацією, Міністерством фінансів України, Фондом даржавнаго майна Українн, Державною службою статистики України, Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Міністерством юстиції Українн та надісланий в Кабінет Міністрів України.

Лнстом №17755/0/2-19 від 30.08.2019 року Кабінет Міністрів України відповідно до вимог параграфу 40 Регламенту Кабінету Міністрів України повернув на повторне погодження проект роспорядження «Про передачу нерухомого військового майна військового містечка №1 у с. Леськове до сфери управління Черкаської обласної державної адміністрації». Станом на 30.09.2019 року проект розпорядження, не завізованний та більше місяця перебуває на розгляді в Міністерстві оборони України.

Зазначене зволікання призводить до подальшого руйнування унікальної пам’ятки архітектури та вїдстрочує можливість закладання коштів на фінансування утримання та реконструкцію комплексу «Садиба Даховських» в обласному бюджеті Черкаської області на 2020 рік.

Враховуючі те, що цілеспрямована політика охорони пам’яток має соціально-значиму функцію підтримки стабільності суспільного розвитку, сприяє самоідентифікації нації, а ставлення до пам’яток історії та культура є показником рівня розвитку будь-якої держави та духовної зрілості її громадян. Керуючись статтею 86 Конституції України, статтєю 15 Закони України «Про статус народного депутата України», прошу Вас, шановний Олексію Валерійовичу, в межах чинного законодавства, терміново втрутитися в ситуацію, дати доручення Міністерству Оборони України щодо повторного погодження проекту роспорядження Кабінету Міністрів України «Про передачу нерухомого військового майна військового містечка №1 у с. Леськове до сфери управління Черкаської обласної державної адміністрації» та у встановленному законодавством порядку повторно внести проект розпорядження на розгляд Кабінету Міністрів України.

Про результати розгляду данного звернення прошу повідомити у строк згідно чинного законодавства України.